H.S. Scores Friday 3-8-19

By  | 

Friday's Scores
By The Associated Press
GIRLS PREP BASKETBALL(equals)
Division 1 District 1(equals)
Final(equals)
Marquette 62, Traverse City West 24
Division 1 District 2(equals)
Final(equals)
Midland Dow 48, Bay City Western 23
Division 1 District 3(equals)
Final(equals)
Saginaw Heritage 63, Swartz Creek 36
Division 1 District 4(equals)
Final(equals)
Flint Carman-Ainsworth 60, Flint Kearsley 53, OT
Division 1 District 5(equals)
Final(equals)
Hartland 42, Howell 28
Division 1 District 6(equals)
Final(equals)
Waterford Kettering 67, Rochester Adams 61
Division 1 District 7(equals)
Final(equals)
West Bloomfield 44, Bloomfield Hills 37
Division 1 District 8(equals)
Final(equals)
Walled Lake Western 57, Walled Lake Northern 39
Division 1 District 10(equals)
Final(equals)
Hudsonville 42, Zeeland East 28
Division 1 District 11(equals)
Final(equals)
East Kentwood 57, East Grand Rapids 54
Division 1 District 12(equals)
Final(equals)
Grand Rapids Forest Hills Northern 65, Cedar Springs 42
Division 1 District 13(equals)
Final(equals)
Portage Central 54, Kalamazoo Central 47
Division 1 District 14(equals)
Final(equals)
Coldwater 47, Battle Creek Central 38
Division 1 District 15(equals)
Final(equals)
DeWitt 40, St. Johns 37
Division 1 District 17(equals)
Final(equals)
Brighton 47, South Lyon East 19
Division 1 District 18(equals)
Final(equals)
Farmington Hills Mercy 37, Novi 23
Division 1 District 19(equals)
Final(equals)
Ann Arbor Pioneer 28, Saline 26
Division 1 District 20(equals)
Final(equals)
Wayne Memorial 78, Plymouth 46
Division 1 District 21(equals)
Final(equals)
Temperance Bedford 58, Trenton 38
Division 1 District 22(equals)
Final(equals)
Riverview 48, Wyandotte Roosevelt 28
Division 1 District 23(equals)
Final(equals)
Detroit Cass Tech 64, Detroit King 56
Division 1 District 24(equals)
Final(equals)
Dearborn Heights Crestwood 54, Livonia Churchill 42
Division 1 District 25(equals)
Final(equals)
Southfield A&T 57, Detroit Mumford 25
Division 1 District 27(equals)
Final(equals)
Warren Cousino 59, Warren Fitzgerald 22
Division 1 District 28(equals)
Final(equals)
Bloomfield Hills Marian 41, Royal Oak 39
Division 1 District 29(equals)
Final(equals)
Utica 55, Troy 48, OT
Division 1 District 30(equals)
Final(equals)
Clinton Township Chippewa Valley 39, Utica Ford 36
Division 1 District 31(equals)
Final(equals)
St. Clair Shores Lakeview 32, Fraser 25
Division 1 District 32(equals)
Final(equals)
Port Huron Northern 50, Macomb L'Anse Creuse North 38
Division 2 District 33(equals)
Final(equals)
Menominee 61, Gladstone 42
Division 2 District 34(equals)
Final(equals)
Kingsley 61, Kalkaska 22
Division 2 District 35(equals)
Final(equals)
Cadillac 35, Benzie Central 34
Division 2 District 36(equals)
Final(equals)
Standish-Sterling 49, Gladwin 25
Division 2 District 37(equals)
Final(equals)
Stanton Central Montcalm 49, Alma 24
Division 2 District 38(equals)
Final(equals)
Freeland 45, Bay City John Glenn 33
Division 2 District 39(equals)
Final(equals)
Frankenmuth 47, Bridgeport 33
Division 2 District 40(equals)
Final(equals)
Corunna 49, Ovid-Elsie 33
Division 2 District 41(equals)
Final(equals)
Muskegon Oakridge 62, Fruitport 24
Division 2 District 42(equals)
Final(equals)
Coopersville 45, Newaygo 29
Division 2 District 43(equals)
Final(equals)
Grand Rapids Catholic Central 49, Allendale 31
Division 2 District 44(equals)
Final(equals)
Grand Rapids South Christian 55, Wyoming Godwin Heights 19
Division 2 District 45(equals)
Final(equals)
Hamilton 49, Holland Christian 32
Division 2 District 46(equals)
Final(equals)
Benton Harbor 35, Berrien Springs 33
Division 2 District 47(equals)
Final(equals)
Edwardsburg 56, Three Rivers 42
Division 2 District 48(equals)
Final(equals)
Plainwell 47, Comstock 39, OT
Division 2 District 49(equals)
Final(equals)
Battle Creek Harper Creek 55, Jonesville 30
Division 2 District 50(equals)
Final(equals)
Lansing Catholic 60, Lansing Eastern 24
Division 2 District 51(equals)
Final(equals)
Haslett 44, Williamston 42
Division 2 District 53(equals)
Final(equals)
Chelsea 30, Ann Arbor Gabriel Richard 24
Division 2 District 54(equals)
Final(equals)
Carleton Airport 58, Flat Rock 48
Division 2 District 56(equals)
Final(equals)
Dearborn Divine Child 59, Dearborn Henry Ford Academy 31
Division 2 District 57(equals)
Final(equals)
Detroit Communication & Media Arts 41, Detroit HFA 2
Division 2 District 59(equals)
Final(equals)
Detroit Edison(DEPSA) 78, Harper Woods 16
Division 2 District 60(equals)
Final(equals)
Center Line 44, Warren Lincoln 25
Division 2 District 61(equals)
Final(equals)
Pontiac Notre Dame Prep 71, Detroit Country Day 59
Division 2 District 62(equals)
Final(equals)
Goodrich 44, Imlay City 30
Division 2 District 64(equals)
Final(equals)
St. Clair 46, Macomb Lutheran North 38
Division 3 District 65(equals)
Final(equals)
West Iron County 55, Calumet 41
Division 3 District 66(equals)
Final(equals)
Ishpeming Westwood 58, Gwinn 51
Division 3 District 67(equals)
Final(equals)
Charlevoix 52, East Jordan 30
Division 3 District 68(equals)
Final(equals)
Elk Rapids 36, Traverse City St. Francis 31
Division 3 District 69(equals)
Final(equals)
Lincoln-Alcona 65, Oscoda 47
Division 3 District 70(equals)
Final(equals)
Houghton Lake 60, Pinconning 40
Division 3 District 71(equals)
Final(equals)
Lake City 56, McBain 30
Division 3 District 72(equals)
Final(equals)
Hart 42, Mason County Central 37
Division 3 District 73(equals)
Final(equals)
Kent City 59, Muskegon Western Michigan Christian 31
Division 3 District 74(equals)
Final(equals)
Grandville Calvin Christian 48, Grand Rapids Covenant Christian 46, OT
Division 3 District 75(equals)
Final(equals)
Pewamo-Westphalia 32, Carson City-Crystal 14
Division 3 District 76(equals)
Final(equals)
Morley-Stanwood 57, Lakeview 49
Division 3 District 78(equals)
Final(equals)
Centreville 61, Constantine 48
Division 3 District 79(equals)
Final(equals)
Kalamazoo Christian 42, Gobles 38
Division 3 District 80(equals)
Final(equals)
Delton Kellogg 37, Bronson 36
Division 3 District 81(equals)
Final(equals)
Adrian Madison 33, Hudson 25
Division 3 District 83(equals)
Final(equals)
Laingsburg 46, Leslie 24
Division 3 District 84(equals)
Final(equals)
Michigan Center 49, Grass Lake 44, OT
Division 3 District 85(equals)
Final(equals)
Monroe St. Mary Catholic Central 49, Erie-Mason 38
Division 3 District 86(equals)
Final(equals)
Ypsilanti Arbor Preparatory 66, Canton Prep 13
Division 3 District 87(equals)
Final(equals)
Riverview Gabriel Richard 42, Allen Park Cabrini 29
Division 3 District 88(equals)
Final(equals)
Dearborn Advanced Technology 51, Dearborn Heights Star International 4
Division 3 District 89(equals)
Final(equals)
Detroit Jalen Rose 47, Detroit Pershing 44, OT
Division 3 District 90(equals)
Final(equals)
Royal Oak Shrine 34, Grosse Pointe Woods University Liggett 7
Division 3 District 91(equals)
Final(equals)
New Haven 39, Rochester Hills Lutheran Northwest 32
Division 3 District 92(equals)
Final(equals)
Brown City 41, Sandusky 31
Division 3 District 93(equals)
Final(equals)
Flint Hamady 67, Flint Beecher 36
Division 3 District 94(equals)
Final(equals)
Hemlock 51, Breckenridge 11
Division 3 District 95(equals)
Final(equals)
New Lothrop 61, Millington 36
Division 3 District 96(equals)
Final(equals)
Unionville-Sebewaing 42, Harbor Beach 38
Division 4 District 98(equals)
Final(equals)
Baraga 32, Chassell 28
Division 4 District 99(equals)
Final(equals)
Stephenson 57, Powers North Central 50
Division 4 District 101(equals)
Final(equals)
Newberry 34, Brimley 33
Division 4 District 102(equals)
Final(equals)
St. Ignace LaSalle 84, Pickford 41
Division 4 District 103(equals)
Final(equals)
Mackinaw City 67, Burt Lake Northern Michigan Christian Academy 13
Division 4 District 104(equals)
Final(equals)
Hillman 52, Wolverine 41
Division 4 District 105(equals)
Final(equals)
Mio-Au Sable 43, Hale 32
Division 4 District 106(equals)
Final(equals)
Gaylord St. Mary 44, Central Lake 29
Division 4 District 107(equals)
Final(equals)
Bellaire 36, Leland 23
Division 4 District 110(equals)
Final(equals)
Pentwater 49, Mason County Eastern 40
Division 4 District 111(equals)
Final(equals)
Fowler 51, Fulton-Middleton 28
Division 4 District 112(equals)
Final(equals)
Saginaw Michigan Lutheran Seminary 42, Merrill 29
Division 4 District 113(equals)
Final(equals)
Fruitport Calvary Christian 74, Muskegon Catholic Central 49
Division 4 District 114(equals)
Final(equals)
Martin 41, Lawrence 31
Division 4 District 115(equals)
Final(equals)
St. Joseph Michigan Lutheran 46, Three Oaks River Valley 20
Division 4 District 116(equals)
Final(equals)
Mendon 45, Decatur 26
Division 4 District 117(equals)
Final(equals)
Bellevue 53, Athens 49
Division 4 District 118(equals)
Final(equals)
Hillsdale Academy 61, Camden-Frontier 44
Division 4 District 119(equals)
Final(equals)
Adrian Lenawee Christian 58, Morenci 29
Division 4 District 120(equals)
Final(equals)
Portland St. Patrick 48, Lansing Christian 28
Division 4 District 122(equals)
Final(equals)
Allen Park Inter-City Baptist 66, Westland Huron Valley Lutheran 19
Division 4 District 124(equals)
Final(equals)
Clarkston Everest Collegiate 75, Pontiac A&T 43
Division 4 District 126(equals)
Final(equals)
Burton Genesee Christian 46, Genesee 8
Division 4 District 128(equals)
Final(equals)
Deckerville 36, Peck 31
------
Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/
AP-WF-03-09-19 0318GMT